Суббота, 20.04.2024, 03:02
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Реферати [0]
Интересние статьи [124]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Интересние статьи

Як вибрати ВНЗ і спеціальність?

Перед Вами стоїть дуже серйозна проблема вибору вузу і спеціальності ...

Куди піти вчитися? У наш складний час це дійсно непросте питання, Ваша відповідь на який визначить всю Вашу подальшу долю.

Все быльшу популярність набирає учеба за границей стоимость.

Диплом про повну вищу освіту Ви отримаєте через 5-6 років. Багато води витече за цей час ...

Зміниться обстановка в країні, зміниться країна, зміняться люди і їхні потреби. А Вам через 5-6 років потрібно буде йти заробляти на життя. Куди? Адже наявність диплома - не гарантія успішного працевлаштування, це знають всі. А от наявність знань, широта кругозору, вміння вчитися і переучуватися, адаптуватися у швидко мінливому світі - це те, що може Вам допомогти. Можливо, допомогти вижити ...

Багато в своєму виборі орієнтуються на вибір інших: «престижний» вуз, «популярна» спеціальність! А варто замислитися, чи потрібно Вам бути «як усі»?

Легко «сходити» в інтернет, подивитися, де набір «на бюджет» побільше.

Тільки не слід забувати: великий набір - великий випуск!

По-перше, «таких» буде багато, а роботодавець не "гумовий".

По-друге, якщо на 5 професорів випускової кафедри припадає 50 (а то і 150!) Дипломників, то коли ж бідна професура спить? Або «штампування престижних дипломів» поставлена ​​«на потік», або насправді дипломниками керують аспіранти, асистенти, а то і лаборанти. Це нагадує масове виробництво дешевого продукту! Ніколи серійний автомобіль не обжене гоночний болід ручної збірки!

Знову ж таки, легко «сходити» в інтернет і подивитися, які фахівці найбільше потрібні.

А адже варто замислитися, чому потрібні, та ще в таких кількостях?

По-перше, можливо, роботодавця не влаштовує якість підготовки фахівців «популярною» спеціальності. Адже «популярних» фахівців "купа вузів пече як млинці"!

Абітурієнти навряд чи, а от їхні батьки повинні пам'ятати, яка суперпопулярна спеціальність була в 90-і роки. Пам'ятаєте? Бухгалтер! На всіх стовпах висіли оголошення «Підготуємо бухгалтера за 3 місяці!». І де всі ці «фахівці»? До цього дня хорошого бухгалтера, яка не підставить фірму під штрафи, вдень з вогнем не знайти! Вони і зараз на вагу золота. Ті самі, «ручної збірки», закінчивши спеціалізовані вузи, яких у країні одиниці.

Зараз «лихі 90-ті» повертаються. Тепер на "поле чудес" вийшли IT-менеджери або IT-адміністратори, чи як там це тепер називається. Звучить красиво, по-закордонному ... Тільки де набрати стільки виконавців для такого натовпу менеджерів? І де набрати стільки комп'ютерів, щоб їх усіх розсадити стрункими рядами?

По-друге, велика кількість «потрібні» може свідчити про дуже швидкій зміні декорацій ... Сьогодні є області діяльності (не хочемо показувати пальцем, щоб нікого не образити), в яких в століття бурхливо розвиваються технологій все настільки швидко змінюється, що поки Ви вчилися, поїзд вже пішов.

Необхідно пам'ятати, що технологічні цикли є не тільки на виробництві при обробці металів різанням :). Навчальний процес теж має свої технологічні нюанси.

Наприклад, з'явилося нововведення (і, як водиться, не у нас). Його авторам потрібен час, щоб написати з цього приводу серію статей, а то і монографію. Викладачам вузу потрібно час, щоб про "це" прочитати, усвідомити, освоїти. Розробити нові лекції, лабораторні роботи, методику викладання ... Потім тільки можна розповісти про це нововведення студентам, які випустили року через 3-4. А до того часу новинка обросте бородою і покриється цвіллю, оскільки через пару років з'явилося суперновшество, а ще через пару років - гіперновшество! І в інтернеті, як і раніше, «потрібні ...»

Є й третій "підводний камінь" інтернет-популярності «престижних» спеціальностей. Тимчасова робота. З'явилася проблемка (або замовник). Для її вирішення зібрали тимчасовий трудовий колектив, навалилися натовпом, швиденько задачку "шапками закидали". І - по-домівках, всі вільні! Через деякий час знову «потрібні ...», і не факт, що ті ж люди! Це навіть не сезонна робота, а, скоріше, одноразовий ... зате «популярна»!

 Воістину складна проблема, що стоїть перед Вами, шановні абітурієнти!

Ми дозволимо собі дати тільки одна порада - прислухайтеся до покликом серця!

Не варто йти до вузу тільки заради диплома, адже його отримання - це цілих 5-6 років Вашого життя! Вивчення цікавою для Вас спеціальності дасть Вам можливість стати професіоналом, і тоді Ви напевно зможете знайти роботу до душі - ту, яка буде не в тягар, а в радість, і забезпечить вам стабільне благополучне майбутнє.

Колектив кафедри Виробництва радіоелектронних систем літальних апаратів бажає Вам успіхів і благополуччя!

Категория: Интересние статьи | Добавил: 329 (24.07.2015)
Просмотров: 926 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Конструктор сайтов - uCoz