Среда, 24.04.2024, 21:02
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2017 » Март » 8 » Як стати волонтером за кордоном? Керівництво до застосування
02:11
Як стати волонтером за кордоном? Керівництво до застосування

Поміняти звичний спосіб життя, випробувати себе в новій професії і змінити свій світогляд. Все це можливо завдяки волонтерству. Про численні можливості цієї справи читай нижче.

Є маса європейських молодіжних проектів за підтримки Європейської комісії (Youth in action). Проекти спрямовані на одержання нових знань і досвіду, навичок спілкування та на розвиток молодіжної політики для молодих людей з різних країн. EVS (European Voluntary Service) або ж Європейська волонтерська служба є частиною програми Youth in action. Вона сприяє обміну молоді в цілях добровольчої діяльності. 

Волонтерські проекти бувають як довгострокові, так і короткострокові. У довгострокових проектах можна брати участь лише один раз у житті, у віці від 18-ти до 30-ти, на протязі від 3 до 12 місяців у країнах Європейського Союзу і деяких країнах Східної Європи.


Читайте також: Светлана Зварич.

Моя волонтерська робота проходила в місті Лодз (Польща). Я проводила різні семінари на культурну тематику, про охорону навколишнього середовища й те, наприклад, як писати резюме та мотиваційний лист. Також я організовувала флеш-моби, фото виставки та різні заходи. Паралельно я вела блог для молоді, де описувала все, чим я займалася.

Я ділила 4-кімнатні апартаменти з двома дівчатами з Вірменії та Іспанії, які теж працювали волонтерами у цьому місті. Це було дійсно гарне, сучасно обладнане житло в 30 хвилинах від центу міста.

Я не можу сказати, що я отримала якісь певні професійні навички, але це був величезний життєвий досвід. Я жила далеко від дому і розпоряджалася своїм часом самостійно. Насправді, подорожі, зустрічі з цікавими людьми, робота і життя в мультикультурному атмосфері дуже змінила мене. Зараз я стала більш толерантна, незалежна, з певними цілями на майбутнє.

А також добровольчество в Польщі допомогло знайти роботу, яка мені дуже подобається. Після закінчення проекту відправляє організація запропонувала мені місце в їх компанії. Тепер я сама працюю з волонтерами з Європи, які приїжджають на добровольчі місії в Грузії.

Що я привезла з собою? Колосальний життєвий досвід, море друзів, великі знання про різних культурах, досвід роботи і польські солодощі «Michałki».


Маша, Україна:

Я працюю в невеликому містечку Стелпе на півночі Латвії. Моя робота полягає в проведенні занять для дітей: уроки гітари, російської мови, малювання і т. д. Живемо ми всі разом в приватному будинку з волонтерами з різних країн. У кожного своя кімната, в якій є все, що необхідно для життя, а також в нашому розпорядженні сад зі спортивними майданчиками та альтанками. Їду ми готуємо самі, поділяючи обов'язки між собою, а буває, що і організатори пригощають нас. Так що я вже перепробувала чимало страв латиської кухні.

Я однозначно стала по-іншому ставитися до людей, а поспілкувавшись з учасниками з різних куточків світу, я зрозуміла, що хочу більше подорожувати і дізнаватися про різних країнах. Звичайно, волонтерство принесло мені чимало яскравих моментів спілкування і знайомств. Я дійсно знайшла багато нових друзів, хороших друзів, але і також це відстань з рідною країною перевірило моїх старих друзів.

Безсумнівно, моя робота допомогла подолати мовний бар'єр. Я не лише отримала відмінну практику англійської мови, але і частково вивчила інші мови.

Що я буду робити після проекту? Я ще точно не вирішила, але точно хочу застосувати на практиці свої педагогічні, мовні і соціальні навички.

Що стосується неприємностей або небезпек, то зі мною взагалі нічого такого не траплялося.

Додому привезу спогади і безцінний досвід.

Один з очевидних плюсів даної програми - її фінансує Європейська Комісія. Волонтеру покривають витрати на переїзд (туди і назад), оформлення візи, харчування, проживання, кишенькові витрати, а також забезпечують медичною страховкою.

Як потрапити на волонтерський проект?

Для початку треба знайти відправляє організацію в Україні, яка розповість, як зробити пошук вакансії і як краще підготувати документи. Щоб знайти таку організацію, необхідно зайти сюди і в графі Country вказати Ukraine, в питанні Type of accreditation вибрати Sending organization. Так з'явиться список всіх акредитованих організацій по відправці ЄВС волонтерів. Далі необхідно вибрати організацію зі списку і написати їй листа з усіма важливими питаннями про волонтерство. У разі, якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великою кількістю часу, щоб відправитися на довгострокове волонтерство, у цієї організації можна дізнатися про можливості участі в різноманітних тренінгах та семінарах, які проводяться по всьому світу і охоплюють величезний спектр тем.


Вибирати організацію можна за рекомендацією друзів, відгуками або ж судячи по відгуку, який ви отримаєте на ваш лист. Особисто я вибрала для себе Ukrainian Youth Centre і, треба сказати, дуже задоволена співпрацею і допомогою, наданою у пошуку місця для волонтерства. 

Важливо відзначити, що ваша відправляє організація не зобов'язана вам шукати проекти, а лише ознайомити зі способами пошуку проектів і зайнятися вашої документацією у випадку угоди. Будьте готові виділити великий відрізок часу на щоденний перегляд вакансії, нескінченне написання мотиваційних листів (яке для кожного проекту має бути унікальним), дзвінки і т. д.

Педагогіка, дизайн, екологія, організація заходів, молодіжна політика... і це ще не всі сфери, в яких можна знайти собі волонтерську посаду. Непогано було б заздалегідь визначитися, в якій сфері ви хотіли б розвиватися і працювати. Щодо країн раджу не обмежувати себе рамками певних «ідеальних» країн, а приділити більше уваги саме справі, якою ви будете займатися.


«Georgian Youth for Europe», приймаюча організація в Грузії:
«Georgian Youth for Europe», приймаюча організація в Грузії:
У нас нещодавно було два волонтера з України. Я можу сказати, що вони показали себе як дуже креативна і організована команда. Вони провели чимало відмінних заходів самостійно, не чекаючи допомоги від інших. Але був у нас і неприємний випадок, пов'язаний з українським волонтером. Цей молодий чоловік нічого не робив, крім того, що пив весь час. В результаті нам довелося розірвати з ним контракт і закрити проект, над яким він працював.

Наскільки важко потрапити на хороший, цікавий проект?

Основний ваш козир полягає в тому, що про дану програму поки що знають не так багато молодих людей, а у деяких просто немає часу займатися щоденним написанням листів. Перевага ж організатори віддають в першу чергу активним молодим людям, постійно беруть участь у різних семінарах та соціальних проектах.

Потенційний ЄВС волонтер повинен володіти активною життєвою позицією, добрим знанням іноземних мов, перебувати в постійному процесі саморозвитку і бути учасником численних конференцій і фестивалів. Сакцентировав увагу на таких аспектах вашої діяльності в мотиваційному листі і резюме, у тебе є всі шанси незабаром вирушити в захоплюючу подорож в одну з країн Європи.

А якщо ви не володієте всіма перерахованими даними, вам напевно потрібно замислитися, чи будете ви так корисні на волонтерській роботі закордоном.

Просмотров: 647 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Март 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz