Суббота, 20.04.2024, 02:24
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2016 » Июль » 27 » Види мінеральної вати: скловата, скловата, базальтова вата
21:31
Види мінеральної вати: скловата, скловата, базальтова вата

Утеплювач мінеральна вата - один з найбільш екологічно чистих матеріалів. Як і будь-який інший матеріал, призначений для збереження тепла, він використовує повітря як найефективнішого утеплювача. Щоб "зафіксувати" шар повітря і змусити його ізолювати приміщення від холоду, його "консервують" допомогою волокнистих матеріалів, за своїм станом нагадують вату.

Волокна можуть мати органічне, тобто рослинне походження, як, наприклад, волокна бавовни в аптечній ваті, або неорганічне, тобто мінеральне. Оскільки для виробництва утеплювача підходять тільки негорючі матеріали, для цієї мети використовують вату на основі мінеральних волокон.

Види мінеральної вати
Мінералів, з яких можна отримати тонкі й довгі волокна, не так багато. Це, перш за все - скло, різні шлаки, а також деякі гірські породи, наприклад, базальти, після відповідної обробки.

Розглянемо найбільш популярні утеплювальні матеріали, одержувані на основі мінеральних речовин. У лідерах йдуть три: скловата, шлаковата і базальтова вата.

Скловата

Утеплювач скловата - один з найпоширеніших і порівняно недорогих матеріалів. Має волокнисту структуру, колір - від світло-до темно-жовтого. Вихідна сировина для виробництва - пісок, вапняк, сода, доломіт, бура, склобій.

Цей утеплювач характеризується низькими значеннями теплопровідності, добре виносить вібраційні навантаження, а також добре стискається, зменшуючи обсяг в шість разів, що дозволяє знизити вартість перевезення.

У порівнянні з утеплювачем базальтова вата, це більш дешевий і більш простий матеріал. Він м'який, і може бути використаний там, де немає серйозних навантажень. Не так давно виробники почали випуск напівтвердих плит, якими можна ізолювати вентильовані фасади. Скловата в вигляді циліндрів використовується при утепленні трубопроводів.

Базальтова вата

Замовити базальтову вату можна тут: http://konstruktiv.kiev.ua/uteplenie-fasada/bazaltovaya-mineralnaya-vata.html. Висока якість за доступною ціною.

Головний плюс утеплювача базальтова вата в порівнянні іншими - можливість отримання матеріалів різної щільності, форми і стійкості до механічних навантажень. Роблять його з габро-базальтових гірських порід - діабазу, базальту, габро, додаючи карбонатні гірські породи (доломіт і вапняки).

Показник теплопровідності у одержуваного матеріалу нижче, ніж у утеплювача скловати, краще і інші показники, наприклад, стійкість до вібрацій. Він менше вбирає вологу, і не горить. Базальтову вату можна можна отримувати зниженої щільності, і тоді вона буде гнучкою, або підвищеної - і тоді виходить міцний матеріал.

З урахуванням того, що з базальтових волокон можна виробляти матеріали з різними характеристиками міцності, надавати їм різну форму і наносити різні покриття, утеплювач з неї є більш універсальним, ніж з інших видів мінеральної вати.

Еластичні, м'які вироби з базальтової вати застосовують там, де на неї немає великих механічних навантажень, в невисоких будівлях (до чотирьох поверхів), при утепленні колодязів. Більш щільні види можна використовувати при будівництві будівель великій поверховості. Вона забезпечує звукову та теплову ізоляцію, безпечна з точки зору пожежників вимог. Фігурними виробами з цієї вати ізолюють від зовнішніх температур труби і трубопроводи.
Якщо на утеплювач діятимуть механічні навантаження, застосовують жорсткі модифікації утеплювача базальтова вата.

Одним з основних критеріїв застосовності того чи іншого утеплювача служить його стійкість до механічних впливів. Раніше посилені навантаження витримували тільки матеріали великої щільності, але на сьогоднішній день з'явилися матеріали, які і при малих щільності можуть витримати значні зусилля. У будь-якому випадку, при виборі матеріалу необхідно враховувати, наскільки великі навантаження йому доведеться випробовувати.

Так, якщо необхідно скріплювати теплоізоляційні листи між собою, навряд чи підійде утеплювач скловата, або шлаковата, так як вони дуже слабкі на розрив. В цьому випадку слід віддати перевагу вату з базальтових волокон. При утепленні покрівлі набагато важливіше інший показник: наскільки добре вона витримує тиск і стиснення.

Базальтова вата випускається на підкладці з фольги або полотна з стеклонитей, для більшої міцності її можуть прошивати дротом або нитками з скловолокна.

Найбільш відомі на ринку виробники цього виду утеплювача: Rockwool, Paroc, Nobasil, Данко-Ізол, Техноніколь.

базальтова вата на підкладці з фольги

Шлаковата

Ще один з недорогих і доступних видів мінеральної вати - шлаковата. Вона проводиться з доменного шлаку (склоподібна або кам'яниста маса, що є відходом в металургійних підприємствах, при виплавці чавуну в домнах).

Показник теплопровідності цього матеріалу досить високі, але у неї є ряд істотних недоліків. Шлаковата легко і швидко вбирає в себе воду, що накладає обмеження на її використання у вологих місцях, наприклад, для утеплення фасадів і ванних кімнат. При цьому в ній починаються хімічні процеси, що призводять до підвищення вмісту кислоти, і, отже, до руйнування навколишніх вату металевих елементів. Ще один мінус - низька стійкість до вібрацій. В даний час практично не застосовується.

 

Просмотров: 924 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz