Вторник, 23.04.2024, 22:22
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2016 » Январь » 16 » На що звернути увагу при виборі пластиліну?
01:05
На що звернути увагу при виборі пластиліну?

Головна вимога, що пред'являється до будь-якої дитячої іграшці - безпека. Відносно пластиліну це означає, що він повинен бути нетоксичним, легко змиватися з рук водою з милом, і (сюрприз!) Мати неприємний смак. Більшість запропонованих у продажу пластиліном вітчизняного та європейського виробництва задовольняють цим вимогам.

Вибираючи дитячий пластилін, крім безпеки, треба орієнтуватися на вік дитини.

Для самих маленьких дітей все ж безпечніше готувати для гри солоне тісто, підфарбоване природними барвниками: соком буряка, моркви, зеленої цибулі, вишні і так далі.

Набори пластиліну можна замовити тут: http://kinderru.ru/katalog/internet-magazin/tvorchestvo-i-umenie/testo-dlja-lepki-i-plastilin/Play-Doh. Великий вибір якісного пластиліну за доступними цінами.

Для дітей від 2-х років відмінно підходить маса для ліплення Play-Doh від Hasbro. Вона м'яка, яскрава, легко змішується, не забруднює одяг і руки, має приємний запах, але неприємний смак. У наборі з пластиліном продаються формочки, Молд, стеки та інші пристосування для ліплення та ігри. Пластилін упакований в герметично закриваються баночки з кольоровими кришками, що робить його зберігання дуже зручним. З недоліків - досить висока ціна, важко зліпити готові деталі між собою. Зберігати пластилін треба обов'язково закритих банках, інакше він втрачає пластичність. Якщо хочете зберегти саморобку - або зберігайте закритою, або покрийте лаком. Однак через деякий час тріщини на поверхні все одно з'являються. Слабке з'єднання деталей - розплата за те, що він легко забирається майже з будь-яких поверхонь. Однак, для маленької дитини не так уже й важливо з'єднання деталей. Важливіше можливість змішувати кольору і надавати форму шматочку пластиліну. До речі, завдяки цій властивості, пластилін легко виймається з Молд.

Тим не менш, є три шляхи вирішення цієї проблеми:
1. Деталі не зліплюються тому, що зовнішній шар маси підсихає. Зріжте канцелярським ножем краю в місцях з'єднання і приліпите деталі один до одного.

2. Покладіть деталі місцями з'єднання на блюдце з водою на кілька хвилин. Після деталі можна з'єднати. Недолік методу - кілька сиро і брудно. Крім того, маленькі діти не люблять чекати навіть декількох хвилин.

3. Якщо треба зробити надійне кріплення - використовуйте зубочистки. Відламайте шматочок зубочистки потрібної довжини, застроміть один край в першу деталь, на другий край насадите іншу.

Висновок: пластилін відмінно підходить для ліплення з маленькими дітьми, але творчість дітей постарше дещо обмежує (або, навпаки, розвиває навички інженерної думки).

Попередження! Яким би безпечним не здавався пластилін, дитини до 3 років не можна залишати з ним наодинці ні на хвилину. Так, несмачний. Так, не токсичний. Але зберігається небезпека потрапляння дрібних шматочків в очі, вуха і дихальні шляхи. Дали дитині пластилін - сидите поруч і насолоджуйтеся спільною творчістю.

Для дітей від трьох років і старше найкращий пластилін, на мій погляд, фірми Луч. З трьох років - «Кроха», з п'яти - «Класика». Пластилін відмінно і ліпиться, і розкочується, і розмазується по картоні. Кольори насичені, добре змішуються як до однорідного, так і до «мармурового» стану. У виробах можна використовувати додаткові матеріали: дріт, картон, дрібні камінчики, природний матеріал. Пластилін фірми Луч відмінно з ними з'єднується. З рук змивається водою з милом. З гладких поверхонь счищается сухою тканиною. З тканини можна видалити, помістивши її на час в морозилку. Потім легко зчищається щіткою. Дитяча ліплення з ним - задоволення. Багата палітра робить цей пластилін найулюбленішим серед учнів художніх шкіл. Є набори з флуоресцентним пластиліном, з перламутровим, із золотистим, срібним та бронзовим. З мінусів - коробка не дуже зручна для зберігання залишків пластиліну. Є набори в відерцях, але над тим, як зберігати пластилін, задуматися все одно доведеться. Не варто робити з нього великі падлюка без каркаса. Оптимальний розмір - 5-7см.

Для більш великих виробів використовуйте скульптурний пластилін. Знову ж таки, краще за всіх марка Луч. Строго кажучи, цей пластилін для дітей не призначений. Він дуже жорсткий, тому що розрахований на дорослих скульпторів з добре тренованими пальцями. Дітям до 7 років з нього буде ліпити важко. Якщо є така необхідність - злегка підігрійте пластилін заздалегідь. Зате з неї можна вирізати скульптури ножем, як з дерева. Старші діти дуже цінують цю властивість. Скульптурний пластилін випускається двох кольорів: чорний і бежевий. Продається цеглинками по 300г, 500г і 1 кг. Його відмінність в тому, що він добре тримає форму навіть у теплому приміщенні. При необхідності його можна обліпити тонким шаром кольорового пластиліну. Друге його достоїнство - він значно дешевший кольорового пластиліну. Тому його можна використовувати для основної внутрішньої частини великих деталей. Нарешті, він просто незамінний для виготовлення пластилінових іграшок, призначених саме для гри. Наприклад, наші танки не витримали б і одного бою, будь вони зроблені зі звичайного пластиліну. Але корпуси, вежі і гусениці зі скульптурного пластиліну дозволили їм протриматися в строю до самого вечора.

Який саме купити пластилін - вибір за вами. Краще, якщо їх буде декілька різних. Не поспішайте купувати відразу великий набір. Майже у всіх фірм є набори з 4-6 кольорів. Маленького дешевого набору цілком достатньо, щоб зорієнтуватися в перевагах та недоліках конкретної марки, визначитися, які якості важливі саме вам при ліпленні з пластиліну.

Просмотров: 583 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Январь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz