Среда, 24.04.2024, 12:10
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2016 » Июль » 18 » Правила по догляду за дітьми до 3 місяців
15:50
Правила по догляду за дітьми до 3 місяців

У перший місяць потрібно обмивати малюка кип'яченою теплою водою, температури 32-34 градуси два-три рази на день. Очки промивають вранці за допомогою двох стерильних марлевих серветок або ватяних кульок змочених кип'яченою водою. Протирати очі потрібно від зовнішнього кута до перенісся використовуючи окремі серветки для кожного ока.
Ніздрі малюка прочищають у міру необхідності за допомогою гнучких ватних гнотиком змочених в стерилизованном олії. Обережно обертальними рухами просувайте джгутик в глиб на 1-1.5 сантиметра і залиште там на кілька секунд. Потім висуньте, також за допомогою обертальних рухів.

Вуха обробляють тільки в разі потреби обертовими рухами сухими ватними джгутиками. Наприклад, якщо потрапила вода при купанні. Не можна при обробці носових і вушних раковин використовувати тверді палички.
Якщо пуповину залишок у дитини не відпав за час перебування в пологовому будинку, то дитина виписується додому з пуповинним залишком. У подальшим він відпадає протягом перших 2 тижнів життя дитини. Не потрібно боятися обробляти пуповину залишок вдома самій, це не складно. Береться розчин 1% брильянтового зеленого і чисті ватяні палички. Пуповину залишок обробляють повністю зверху і знизу від пупкового кільця. Пуповину залишок обробляють 2-3 рази на день чистими руками, чистою ватною паличкою. Остання обробка обов'язково повинна проводитися після купання дитини. Після відпадання пуповинної залишку, пупкову ранку обробляють також - 2-3 рази на день. Для цього використовують 3% розчин перекису водню і 1% розчин зеленки. В першу чергу, пупкову ранку обробляють від центру до периферії 3% розчином перекису водню, потім сухим кінцем ватної палички піну прибирають. Потім беруть ватяну паличку і 1% розчин брильянтового зеленого і точно також від центру до периферії обробляють краю пупкової рани.
Як доглядати за дитиною якій 1 рік ви дізнаєтесь тут: http://malchonka.ru/rebenku-odin-god/.
У пологовим будинках, пуповину залишок і пупкову рану обробляють 5% розчином перманганату-калію. У домашніх умовах цього робити не варто, так як не можна самостійно правильно його приготувати і не до кінця розчинені кристали речовини можуть викликати опіки шкіри. У новонароджених захисний механізм шкіри ще недостатньо розвинений, використання пелюшок і підгузників призводить до ще більшого погіршення захисних властивостей, вони труть ніжну шкіру малюка. Тому дуже важливо обробляти шкіру новонародженого в складках дитячим кремом або спеціальним дитячим молочком або олією для профілактики пелюшкового дерматиту. Зараз у продажу дуже великий асортимент підгузників, гарні ті які більше і швидше вбирають рідину не даючи їй виходити за межі. Одягати памперси краще під час нічного сну, прогулянок і перед відвідуванням поліклініки, в решту часу використовувати звичайні бавовняні пелюшки або марлеві підгузники. Це гарантує безпеку їх застосування. Також потрібно уникати перегрівання і не одягати малюка занадто тепло. Якщо на попі з'явилися почервоніння або попрілості, використовуйте відкритий метод, повітряні ванни, кілька разів на день. При більш вираженому пошкодженні шкіри, зверніться до дільничного лікаря, він випише мазі і фізіотерапевтичні методи лікування.
Одна з основних проблем по догляду з якою стикаються батьки малюка в перші пів року - дитяча кишкова колька, гострий біль в животі. Зазвичай вони починаються з 3-4 тижнів життя, частіше ввечері. Малюк стає неспокійним, кричить і іноді з почервонінням особи і сученієм ногами. Спочатку колька турбує 1-2 рази в тиждень по 15-20 хвилин, потім через кожні 5 годин. Болі стихають після відходження газів, стільця, апетит не страждає. Такі болі не шкодять здоров'ю малюка, але вимотують дитини і батьків. Одна з причин болю - заковтування повітря під час годування. Після годування, потримайте малюка у вертикальному або підлозі вертикальному положенні протягом 30 хвилин, поки він повністю не відригне повітря. При перших ознаках кольки, зігрійте малюкові животик поклавши нагріту праскою фланелеву пелюшку складену в декілька разів. Або зробіть масаж живота за годинниковою стрілкою, зробіть теплу ванну з відварами трав, ромашкою, м'ятою перцевої, шавлією, материнкою. Укладаючи дитину спати, тихо увімкніть спокійну класичну музику - Вівальді, Шапена або Чайковського. Якщо ви годуєте дитину грудьми, виключіть з раціону молочні продукти, чорний хліб, цибуля, часник, помідори, квашені овочі, гриби, бобові, квас, яблука, груші, виноград, кавун. Можна зробити малюкові клізму. З ліків допомагає емульсія «Еспумізан 40» ефект від нього зазвичай відзначається на 3-5 день лікування. У деяких випадках, кишкова колька може бути симптомом серйозного захворювання дитини. Слід насторожитися, якщо кишкові кольки тривалі, щоденні, поновлюються і після стільця і ​​газів, якщо стілець дитини стає рідким, частим або навпаки рідкісним, містить домішки або має змінений колір або запах, якщо дитина недостатньо додає у вазі і у нього поганий апетит, якщо колька виникає після 4 місяців життя - зверніться до педіатра. Часто мам турбує гикавка у новонародженого, вона буває у абсолютно здорових дітей і не заподіює дитині ніяких незручностей. Найчастіше це буває через переохолодження, перегодовування або здуття животика. При тривалій гикавці, можна прикласти до грудей, після чого укласти в ліжко на бік і вкрити ковдрою.
Батькам новонародженого обов'язково потрібно слідувати суворим режимом і виконувати санітарно-гігієнічні правила догляду за дитиною. У перший місяць життя не рекомендується запрошувати в будинок гостей. Стороння людина може заразити малюка, якщо нема хтось із членів сім'ї, йому теж не можна підходити до дитини, нехай він носить ватний-марлеву пов'язку. Кімната де буде знаходитися новонароджений повинна бути чистою, світлою і сухою, кожен день робіть вологе прибирання, регулярно провітрюйте приміщення незалежно від пори року. Вологість повітря в кімнаті малюка повинна бути 50-60%. Температура повітря протягом перших двох місяців життя, повинна бути в межах 22-23 градусах тепла. Краще залишити мінімум меблів, прибрати кімнатні рослини, тварин, паласи, то що збирає пил. Не можна використовувати в кімнаті обігрівач з відкритою спіраллю, що дмуть і камінні моделі - вони спалюють кисень. Якщо в квартирі холодно, краще використовувати масляний обігрівач і ні в якому разі не паліть у квартирі.
Ліжечко теж повинна відповідати певним вимогам, матрац повинен бути жорстким, не рекомендується використовувати матрац з пуху і пера він сприяє перегріву дитини і респіраторної алергії. Зазор між матраців і нижнім краєм ліжечка не повинен перевищувати 3-4 сантиметрів. Відстань між матрацом і верхнім краєм ліжечка повинні бути не менше 50 сантиметрів. Прути повинні бути не нижче грудей дитину, якщо його поставити в ліжечку. Відстань між рейками має бути не менше 5 сантиметрів. Поверхня ліжечка повинна бути ідеально гладкою. Ліжечко повинна стояти в добре освітленому місці, але не дуже близько до вікна, щоб потік повітря при провітрюванні не потрапляв на дитину і не занадто близько до батареї. Сухий тепле повітря може викликати перегрівання малюка. Добре, якщо вам зручно підходити до ліжечка, поруч з нею поставте столик для сповивання. Постеліть на нього м'яке байкову ковдру, а зверху клейонку. Новонародженому не потрібна подушка, замість неї покладіть просту пелюшку складену в 4-рази, обов'язково щодня провітрюйте постільні приналежності. Як випливає одягайте дитину вдома. Краще, якщо одяг буде двошаровою, якщо дозволяють температурні умови надіньте малюкові бавовняні повзунки і сорочечку. Не рекомендується сповивати малюка, краще одягайте повзунки. У перші місяці, як можна частіше кладіть дитину на живіт, ласкаво розмовляйте з ним. Підходьте до ліжечка з різних сторін, привертайте увагу малюка, викликайте у нього посмішку і пожвавлення. Розвиток малюка цілком залежить від батьків. Найбільше новонароджені люблять не гучну ласкаві слова, спів і тиху музику. Якщо частіше розмовляти з дитиною, це допоможе йому швидше оволодіти мовою, потрібно періодично брати дитину на руки, щоб він вчився утримувати головку і зосереджувати погляд. До речі, спілкування з малюком не менш важливо, ніж наприклад, своєчасне годування. В ліжечко можна повісити іграшки на відстані 50-60 сантиметрів над грудьми дитини. Вони повинні бути яскравими, гучними, музичними. Періодично міняйте іграшки за формою і кольором, ви можете самі бриньчати, дзвеніти, водити ними з боку в бік, крім того, повісьте барвисті великі іграшки в різних кінцях кімнати. Але все це робити не обов'язково, адже кімнати наших предків кілька століть назад не були обвішані різнокольоровими іграшками з музичним ефектом, виростали і ставали відомими особистостями. У всякому разі догляд за дитиною до 3 місяців вимагає від батьків ретельного старання і терпіння.

Просмотров: 789 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz