Суббота, 20.04.2024, 11:09
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2016 » Июль » 20 » Системно-векторна психологія
21:55
Системно-векторна психологія

З давніх-давен людство мріяло про цілісний зводі психологічного знання, що можуть об'єднати під своєю егідою різні уявлення про глибинні, стрижневих задатки типів особистості. Системно-векторна психологія стала тим самим проривом в науці про homo sapiens, який надав нам можливість для того, щоб зрозуміти і усвідомити речі, про які мовчить несвідоме.
Історія методу

Витоки системно-векторної психології лежать в психоаналітичної теорії З. Фрейда, постулював свого часу тезу про те, що тип особистості детермінує зона, за допомогою якої людина отримує задоволення від навколишнього світу - оральна, анальна, або ж фаллическая. Згодом Ю. Бурлану вдалося виділити ще кілька подібних зон, що одержали згодом назву психологічних векторів.
Свою малу лепту в скарбничку системно-векторної психології стала опублікована ще в 1939 році робота угорського психоаналітика Л. Сонді "Тест восьми потягів". На її базі згодом була створена методика, відома нашому співвітчизнику під назвою "Метод портретних виборів". Дана методика, що апелює до різних характерологическим типам, з'явилася ще одним наріжним каменем у будівлі даної концепції.
На базі вищеописаних теорій Ю. Бурлан і В. Толкачов змогли створити вивірену і математично точну психологічну систему, що описує сукупність людських відносин в контексті структурної типології і допомагає усвідомити різні причинно-наслідкові зв'язки щодо мотивів поведінки тих чи інших людей.

Детальніше про системно - векторну психологію тут: системно векторная психология.

Вектор потягу

На думку адептів системно-векторної психології, у особистості існує кілька векторів (шкірний, м'язовий, анальний і так далі), загальне число яких доходить до восьми. Кожному з даних векторів відповідає конкретна видова роль - вони являють собою задані функціонально-смислові ніші, що визначають наші базові, фундаментальні бажання. Зважаючи на це мотиви існування різних особистостей мають тенденцію до того, щоб радикально відрізнятися.
Так, наприклад, рядового мисливця і бійця характеризує м'язовий вектор, так як його повсякденною діяльністю є фізична робота. Навпаки, глашатая або оратора, в зв'язку з тим, що його повсякденною діяльністю є мовлення, визначає оральний вектор. Принципово важливо, що якщо особистість прагнемо зайняти громадську позицію, яка не відповідає її вектору, то закономірним підсумком стає дисонанс, який може привести до різних психологічних травм.

Все тіп-топ

Примітно, що дана класифікація аж ніяк не йде врозріз з тезами академічної психології. Так, можна провести очевидні паралелі між анальним вектором і епілептоідной акцентуацией характеру, зоровим - і истероидной. Системно-векторна психологія являє собою вінець досягнень попереднього наукового знання - тому в її тезах читається спадщина класики психології.
Так чи інакше, на сьогоднішній день життєдайне джерело, що може позбавити особу від психологічних проблем і травм, криється в знаходженні і прийнятті свого вектора, що визначається конкретною ерогенною зоною. А також в осмисленні те, яким чином живе всередині нашого сучасника первісна людина орієнтується в сучасному світі, які таємні бажання бродять в його несвідомому і хвилюють його душу.
Благо, системно-векторна психологія може бути застосована в самих різних сферах - починаючи від професійної орієнтації, і закінчуючи психологічним консультуванням. Адже, незалежно від того, в якій області жадає розкритися людина, перш за все, він хоче отримати відповідь на питання про те, хто він такий, і в чому полягає сенс його окремо взятої життя.

Просмотров: 641 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Июль 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz