Суббота, 19.10.2019, 13:19
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Блог
Главная » 2016 » Ноябрь » 3 » Заміри опору ізоляції
23:29
Заміри опору ізоляції

Проведення заміру опору ізоляції необхідно для контролю відповідності даного параметра встановленим електротехнічним нормам. Це превентивна міра, спрямована на запобігання коротких замикань, які, в свою чергу, можуть призвести до псування дорогого обладнання, тяжких або смертельних электротравмам, спалахів, інших серйозних наслідків.

Технічний звіт, в якому містяться відомості про проведення контрольних заходів, пред'являється інспекторам МНС, здійснює перевірку дотримання правил протипожежної безпеки на даному об'єкті.

Виконання електровимірювальних робіт
Основне завдання при зняття замірів опору ізоляції — це перевірка відповідності робочих параметрів електромережі встановленим і проектним значенням. Якщо виявляються невідповідності, дані вносяться в дефектну відомість. Після проведення замірів документально фіксуються порушення, які можуть стати причиною виникнення пожежі, виходу з ладу обладнання, призвести до ураження струмом.

Обстеження виконується на електроустановках адміністративних об'єктів, торгово-розважальних центрів, офісних будівель, житлових будинків, виробничих та будівельних майданчиків.

Замовити цю послугу можна тут: Замер сопротивления изоляции.

Компетентний персонал лабораторії має спеціальну підготовку для перевірки опору ізоляції у відповідності з нормативами ПТЭЭП і ПУЕ. Інженери виконують електровимірювальні роботи перед здачею об'єктів в експлуатацію, після проведення ремонту будь-якого типу, при монтажі і налагодження електроустаткування. Заміри вносяться в технічний звіт, всі дані об'єктивні і актуальні на момент проведення обстеження, відповідають вимогам Ростехнагляду.

Алгоритм проведення електровимірювальних робіт
Даною діяльністю має право займатися лише спеціалізовані лабораторії, які мають відповідним допуском.

Замір опору заземлення здійснюється із застосуванням спеціального приладу — мегаомметра. Алгоритм описаний в ГОСТ 3345-76, він передбачає підключення до клем жил кабелю з подачею високої напруги. При цьому зовнішнє навантаження повинна бути відключена. Варто враховувати, що на результати контрольно-тестових заходів впливають вологість і температура.

На завершення складається протокол (акт), що підлягає зберіганню в електролабораторії протягом 5 років.

Періодичність перевірки опору ізоляції
Терміни виконання контрольних заходів визначені у ПТЭЭП (дод. 3.1) і визначаються специфікою об'єктів і обладнання. У стандартній ситуації це робиться раз в три роки. На особливо небезпечних об'єктах вимірювання опору ізоляції здійснюється кожні 12 місяців. Така ж періодичність визначена для ліфтового і кранового устаткування. На зварювальних апаратах і переносних электроприемниках контроль повинен здійснюватися кожні півроку.

Недотримання строків карається — від штрафних санкцій до припинення діяльності суб'єкта господарювання.

Види електровимірювальних робіт
В лабораторії компанії «ПСМ-сервіс " і Компанія» проводяться:

Обстеження стану заземлюючих елементів електрообладнання.
Перевірка опору ізоляції, перехідних значень усіх складових ланцюга.
Зняття значень струму однофазного короткого замикання петлі «фаза-нуль» в устаткуванні з напругою до 1000 В з глухозаземленою нейтраллю.
Заміри заземлення в пристроях будь-яких типів.
Вивчення спрацьовування захисту в системах живлення з ізольованою і заземленою нейтраллю.
Вимірювання опору ізоляції обмоток електродвигунів, кабелів, кіл електропроводок, вторинних контурів з напругою до 1000 В.
Діагностика схем аварійного освітлення.
Обстеження обладнання захисного відключення.
Перевірка на спрацьовування по струму в електромережах з напругою не більше 1000 У.
Складання електричних схем однолінійного типу.
Заміри опору ізоляції кабельних ліній, електрообладнання.
Обстеження пристроїв захисного відключення.
Електровимірювальні роботи з випробування електроустановок громадських і житлових об'єктів.
Вартість робіт легко обчислити самостійно. Орієнтовні розцінки за квадратний метр знаходяться в діапазоні 70-140 рублів. Проведення замірів опору ізоляції виконується оперативно і якісно. Остаточна вартість електровимірювальних робіт буде залежати від призначення і типу об'єкта.

Просмотров: 289 | Добавил: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2019
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей
Конструктор сайтов - uCoz