Пятница, 29.03.2024, 15:05
Интересные статьи на все тематики
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Категории раздела
Реферати [0]
Интересние статьи [124]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 Каталог статей
Главная » Статьи » Интересние статьи

Як вибрати зварювальний напівавтомат

Зварювальні напівавтомати (MIG / MAG) призначені для зварювання металів та їх сплавів у середовищі інертних і активних газів (Metal Inert Gas / Metal Active Gas) з механізованою подачею зварювального матеріалу (дроту) і ручною подачею пальника.

Зварювальний напівавтомат

Перед покупкою напівавтомата необхідно знати:

Параметри живлячої мережі
Товщину зварюваного металу
Максимальний зварювальний струм, необхідний для роботи
Максимальну віддаленість зварювального поста від точки підключення апарата до мережі
Інтенсивність експлуатації (побутове або професійне використання полуавтомата)
Напруга мережі

Якщо в наявності тільки однофазна мережа, то купувати необхідно апарат, здатний працювати від 220В і створює не надто високу струмовий навантаження - не більше 16А. Професійні трифазні апарати можуть також бути підключені до однофазної мережі. Слід пам'ятати, що трифазний апарат, найбільш рівномірно завантажує фази і не створює перекосів по струмового навантаження. Процес зварювання трехфазніком буде більш стабільним.


Зварювальний струм

Номінальний зварювальний струм - основний параметр будь-якого зварювального апарату. Він означає те значення струму, при якому напівавтомат НЕ БУДЕ перегріватися вище допустимих значень за умови дотримання ПВ (тривалості включення). Побічно, номінальний зварювальних струм визначає максимальну товщину металу, яку можна зварювати даними апаратом, і відповідно, діаметр використовуваного дроту.

При виборі зварювального напівавтомата за значенням номінального струму, можна виходити з таких умов:
Якщо товщина зварюваного металу не перевищує 5 мм, цілком достатньо мати зварювальний струм 150-200А. Діаметр використовуваної зварювального дроту при цьому становить 0,8 - 1,0 мм.
Великі товщини зажадають зварювального струму від 250А і вище і дроту 1,2-1,6 мм.
Таблиця відповідності величини струму щодо необхідної товщині провару металу

 

Толщина металла, мм

Диаметр сварочной проволоки, мм

Сварочный ток, А

0,8-1

0,7-0,8

50-80

1,5-2

0,8-1,2

90-200

3

1,2-1,4

200-380

4 (сварка с двух сторон)

1,2-1,6

200-350

6 (сварка с двух сторон)

1,2-2

250-420

8 (сварка с двух сторон)

1,2-2,5

300-450

 

При виборі будь-якого зварювального апарату, виходячи з його максимального зварювального струму, бажано мати деякий запас по струму, до 50 Ампер. По-перше, це дасть можливість варити на ненасичених значеннях струму, не боячись перегріву апарату. По-друге, при зниженій напрузі в мережі і використанні довгих кабелів живлення, фактичне значення зварювального струму виявляється нижче розрахункового. По-третє, технічні дані, зазначені в паспорті, можуть бути завищені в рекламних цілях, а реальні значення струму виявляться меншими.

Тривалість включення (ПВ)
Параметр ПВ характеризує режим роботи, який необхідно дотримуватися, щоб зварювальний апарат не перегрівся.
Робочий цикл приймається рівним 10 або 5 хвилинах.
При зварювальному циклі 10 хв і значенні ПВ 50%, після кожних 5 хвилин роботи необхідно робити п'ятихвилинну паузу для охолодження апарату. Якщо ПВ дорівнює 100%, то напівавтомат здатний працювати без перерви, не ризикуючи перегрітися.
Тривалість зварювання напівавтоматом найчастіше не перевищує 60% (через необхідність технологічних зупинок). Тому досить мати напівавтомат з ПВ 60%

Вибирайте тут: сварочный полуавтомат.
Великий вибір зварочних напівавтоматів.

Механізм подачі дроту
Напівавтомати можуть бути з вбудованим або відокремленим механізмом подачі дроту (виносним). Перші - в основному побутові, але бувають і професійні - призначаються переважно для зварювання конструкцій невеликого розміру. Якщо варити належить великогабаритні вироби, для яких недостатньо п'ятиметрової довжини пальника, кращий вибір зварювального напівавтомата з виносним подає.
 Зв'язок останнього з джерелом струму здійснюється за допомогою кабель-пакета довжиною від 5 до 30 м, що складається з газового шланга, керуючого і зварювального кабелів.

Механізми подачі можуть бути двухроліковимі або четирехроліковимі.

Перші застосовуються зазвичай в побутових моделях, другі - в професійних і промислових напівавтоматах з номінальним струмом понад 300А. Четирехроліковие механізми забезпечують більш надійну і рівномірну подачу дроту і володіють підвищеним ресурсом. Незалежно від кількості роликів їх діаметр повинен бути достатнім, щоб забезпечувати надійний механічний контакт з дротом - не менше 30 мм. Бажано, щоб апарат мав стандартні ролики. Це дозволить змінювати їх у разі потреби

Пальник (Зварювальний рукав)
Значна частина несправностей напівавтоматів відбувається через вихід з ладу пальників, тому на якість пальника необхідно звернути особливу увагу. Поломки можуть бути різними - обрив кабелю, замикання між соплом і наконечником, застрявання дроту в каналі рукава, що приводить до її замінаніям.

Мабуть найбільш вдалі в цьому відношенні пальника - це пальника німецького виробника ABICOR BINZEL. Це продукція і високої якості, і цілком прийнятної ціни.
Рукава пальників мають стандартні довжини 3, 4 і 5 метрів. Якщо має зварювати довгомірні конструкції, то необхідно вибирати напівавтомат, до якого можна підключати п'ятиметрову пальник, що вимагає для надійної роботи четирехролікового механізму подачі дроту.
Пальник може бути з повітряним охолодженням або з рідинним (MB 501 D). Пальника з рідинним охолодженням кращі при інтенсивній роботі апарату. Такі пальники мають тривалість роботи 100% (ПВ 100%)
Існують безліч типів разьемов підключення пальників а подає механізмам апаратів: Евроразьем (KZ-2, WZ-2 FK); "Штирьовий" разтеми (PDG-309, PDG-508); спеціальні, що підходять до напівавтоматів конкретних виробників, наприклад роз'єм до апаратів "Fronius (Fr)

Найбільш поширений і зручний - це звичайно ж універсальний Евроразьем (KZ-2), який набув популярності завдяки своєму широкому застосуванню, швидкості і простоті підключення у апаратам.

Регулювання струму

Зварювальний струм і вторинна напруга можуть регулюватися плавно або східчасто. Плавне регулювання дозволяє встановлювати будь-яке потрібне значення струму і напруги. Це може бути корисним при необхідності точного підбору параметрів або при сильних коливаннях напруги, що спотворюють вихідні характеристики апарату.
У деяких моделях напівавтоматів існує можливість встановлювати значення зварювального струму дистанційно безпосередньо від місця зварювання, не підходячи для цього до апарату.


Сьогодні існує дуже багато пропозицій напівавтоматів на ринку зварювального устаткування. Головне, що слід зробити перед вибором, це визначитися у всіх деталях з характером майбутніх зварювальних робіт.

Вдалого Вам вибору!

Категория: Интересние статьи | Добавил: 329 (13.07.2015)
Просмотров: 1484 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Вход на сайт
Поиск
Конструктор сайтов - uCoz